مشاور معاونت علمی رئیس جمهور عنوان کرد؛ امکان صادرات محصولات حوزه فناوریهای نرم با خانه های خلاق

به گزارش ربات کشاورز مشاور معاون علمی و فناوری اظهار داشت: محصولات حوزه فناوریهای نرم و صنایع فرهنگی می توانند به واسطه خانه های خلاق با کسب استانداردهای لازم در راه تولید قرار بگیرند و حتی قابلیت صادرات داشته باشند.

به گزارش ربات کشاورز به نقل از مهر، پرویز کرمی امروز در مراسم انعقاد تفاهمنامه پشتیبانی از ایجاد خانه خلاق و مرکز نوآوری «رسانه مهر» که در محل سالن اجتماعات خبرگزاری مهر برگزار شد با اشاره به اینکه رسانه امید و امیدآفرینی در جامعه را ترویج می دهد، اظهار داشت: خانه های خلاق و نوآوری کار جدیدی است که معاونت علمی و فناوری طی یک سال گذشته اجرایی می کند.
دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق ضمن اشاره به هدف ایجاد خانه های خلاق اضافه کرد: هم اکنون مزیت های زیادی بین نیروهای متخصص کشور در حوزه های مختلف وجود دارد و امکان اینکه همه شرکتها عنوان دانش بنیانی بگیرند وجود ندارد چونکه برای دانش بنیان شدن باید فناوری محصول یا خدمت از یک پیچیدگی غیر قابل کپی برخوردار باشد که خیلی از طرح ها به این علت رد می شوند. ازاین رو پیشنهادی به معاون علمی و فناوری عرضه کردیم که شکل گیری زیست بوم جدید توسعه صنایع خلاق و راه اندازی خانه های خلاق در کنار زیست بوم دانش بنیان بود.
وی اظهار داشت: به علت اینکه مزیت های جغرافیایی در سرتاسر کشور وجود دارد در صدد برآمدیم تا خانه های خلاق را در هر استان راه اندازی نماییم. هم اکنون هم خیلی از استان ها حداقل یک خانه خلاق دارند و در بعضی هم دو الی ۳ خانه خلاق به راه افتاده است.
وی با تکیه بر اینکه خانه های خلاق در ارزش آفرینی و اشتغال زایی کمک کننده اند، اظهار داشت: معاونت علمی و فناوری نگاه ویژه ای به سازمان تبلیغات دارد و در صدد برآمد که در جهت اجرای مأموریت ها و رسیدن به اهداف سازمان کمک نماید.
وی ضمن اشاره به همکاریهای معاونت علمی با سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: ما در ابتدا با تبیان وارد کار شدیم و خانه خلاق تبیان را سال قبل راه اندازی کردیم و سپس کار خوبی با حوزه هنری سازمان تبلیغات داشتیم و آن هم خانه نوآوری بهارستان بود که طی ماههای آینده در نزدیکی مجلس شورای اسلامی این خانه ویژه را در حوزه فناوری های نرم راه اندازی خواهیم کرد.
کرمی تصریح کرد: رسانه مهر توانمندی بالایی دارد که در حوزه فرهنگ و هنر فعالیت کند و ما به دنبال استفاده از ظرفیت های این رسانه هم هستیم.
وی در مورد خانه های خلاق اظهار داشت: راه اندازی خانه های خلاق به ایده یابی، ایده سازی، جذب و جلب ایده ها کمک می نماید و در این خانه ها مشاوران، حمایت گران و سرمایه گذاران به همراه اعضای هیأت علمی حضور دارند که ایده پردازان را هدایت می کنند.
به گفته دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق، به واسطه خانه های خلاق، محصولاتی با استانداردهای لازم به درستی در راه تولید قرار می گیرند و حتی قابلیت صادراتی دارند که می توانیم آنها را به جامعه جهانی معرفی نماییم.

منبع: