کشف ذخایر لیتیوم در آلمان برای تولید صدها میلیون خودروی برقی

ربات کشاورز: برخی منابع اولیه مورد نیاز برای تولید خودرو های برقی کمیاب هستند که همچون آنها می توان به لیتیوم اشاره نمود. اما بتازگی ذخایر غنی این ماده در آلمان کشف شده است.

به گزارش ربات کشاورز به نقل از اسلش گیر، لیتیوم برای تولید باتری خودرو های برقی به شکل گسترده مورد نیاز است و آلمان روز گذشته اعلام نموده مقدار زیادی از ذخایر این ماده را در زیر مسیر رودخانه راین شناسایی کرده و به دنبال استخراج آنست.
مقامات آلمانی مدعی شده اند ذخایر لیتیوم شناسایی شده در این راه برای تولید ۴۰۰ میلیون خودروی برقی کافی خواهد بود. بخش زیادی از این ذخایر در دره ای در منطقه جنگل سیاه در جنوب آلمان قرار دارند. این منطقه ۳۰۰ کیلومتر طول و ۴۰ کیلومتر عرض دارد.
لیتیوم معمولاً به حالت مذاب درآمده و در داخل چشمه های زیرزمینی جوشان و در عمق هزاران متری زمین محبوس می شود. اگر مقدار ذخایر لیتیوم کشف شده در زیر بستر رودخانه راین دقیق تخمین زده شده باشد، یکی از بزرگترین ذخایر جهان در آلمان کشف شده و اگر این ماده با موفقیت استخراج شود، موجب کاهش وابستگی آلمان به لیتیوم وارداتی می شود. اکنون مذاکرات اولیه با تولیدکنندگان خودرو در این کشور جهت استفاده از لیتیوم مذکور در حال انجام می باشد.
بخش زیادی از ذخایر لیتیوم جهان تابحال در استرالیا و آمریکای جنوبی و در نقاط دورافتاده شناسایی شده بود. اما ذخایر لیتیوم آلمان در نزدیکی مناطق پرجمعیت واقع است و ممکنست مردم محلی و دوستداران محیط زیست با استخراج آن مخالفت کنند. انتظار می رود تا سال ۲۰۲۴ سالانه حدود ۱۵ هزار تن هیدروکسید لیتیوم در آلمان استخراج شود و این رقم تا سال ۲۰۲۵ به ۴۰ هزار تن در سال افزایش یابد.

منبع: