بیانیه جهاددانشگاهی به مناسبت روز جهانی قدس

به گزارش ربات کشاورز جهاد دانشگاهی به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قدس اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش ربات کشاورز به نقل از ایسنا، متن بیانیه این نهاد به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

روز قدس، سنت و میراث جاودان امام خمینی(ره) و یادگار هویت بخش آن شخصیت الهی، دوراندیش و نافذالکلام برای آزادی قبله و کانون ارزش های مسلمانان و احقاق حق ملت مظلوم فلسطین است؛ این روز بزرگ، میثاق جهان اسلام است و آرمان آزادسازی سرزمین مقدس فلسطین و پاسداری از مقاومت، شرافت نشأت گرفته از ایمان مسلمانان به حساب می آید.

هر سال در روز قدس، مسلمانان جهان و بلکه همه آزادگان عالَم باید بیشتر از پیش و گسترده تر از سالهای قبل، در کنار مردم ستمدیده فلسطین بایستند و با بیان همبستگی و توکل بر نصرت الهی، آنان را در مقابل اسرائیل، این شرِّ مطلق و خطر بزرگ برای انسانیت، حمایت کنند.

رهایی قدس شریف بعنوان محل عروج رسالت، از چنگال ایدئولوژی شیطانی و نژادپرستانه صهیونیسم به یاری خداوند قادر متعال و همت و اتحاد مسلمانان بزودی محقق می شود و سایه شوم رژیم منحوس صهیونیستی از میراث معنوی، فرهنگی و تمدنی جامعه انسانی دفع و رفع خواهد شد. امروز، بزرگترین شکست رژیم صهیونیستی، تماشای مفتضحانه بی حاصلی طرح های شیطانی معامله قرن، نرمال سازی روابط با برخی کشورهای عربی و تأثیر بر جبهه مقاومت است و در این میان، ایران اسلامی با وجود همه فشارهای استکبار جهانی و آمریکا و سرایت توطئه های اسرائیل، مقتدرانه به مدد اندیشه های راهبردی امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی و تلاشهای مخلصانه ابرمجاهد قرآن، عترت و جهان اسلام، شهید سردار حاج قاسم سلیمانی، بزرگترین حامی فلسطین و الهام بخش محور مقاومت به حساب می آید.

روز قدسو آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، فرصتی پرارزش برای مسلمانان روزه دار و ضیوف الرحمان در راه قدرت افزایی در عرصه جنگ نرم و هم تقویت محور مقاومت بشمار می رود و از طرفی در حکم تهدید عملی برای صهیونیست های اشغالگر در راه نابودی محتوم اسرائیل است.

در آستانه این روز بزرگ، جهادگران جهاددانشگاهی همگام با ملت عزیز ایران اسلامی در راه این قدرت افزایی، همه امکانات و توانمندی های خویش را به کار خواهند بست و با افتخار اعلام می کنند میدان مبارزه با صهیونیسم جهانی تا پیروزی نهایی، همواره مملو از مجاهدان فی سبیل الله خواهد بود.

جهاددانشگاهی
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ – ۲۳ رمضان المبارک ۱۴۴۲