پروژه های اولویت دار حوزه گیاهان دارویی و صنایع غذایی اجرا می شود

موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی و جهاد کشاورزی خراسان رضوی تفاهم نامه ای در زمینه اجرای پروژه های اولویت دار حوزه گیاهان دارویی و صنایع غذایی منعقد نمودند.

به گزارش ربات کشاورز به نقل از موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی و موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی با هدف ارتقاء راندمان، تسهیل و برقراری ارتباط پویا و دوسویه میان مراکز علمی – پژوهشی و تولیدکنندگان صنعتی و بمنظور تحقق اهداف برنامه های کلان کشور تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.
بر اساس تفاهم نامه منعقد شده، توسعه همکاریهای مشترک با موضوعات همکاریهای علمی، فنی و پژوهشی، زیست محیطی و تعریف طرح های پژوهشی با محوریت موضوعات اولویت دار خصوصاً گیاهان دارویی، صنایع پروتئینی، شیلات و فرآورده های آن، بازاریابی و مصرف، طعم دهنده ها و صمغ های بومی استان مورد تاکید قرار گرفته است.
ارتقاء زمان ماندگاری و بسته بندی محصولات، رفع مشکلات واحدهای تولیدی و توسعه مدیریت استفاده از ضایعات کشاورزی برای خوراک دام یا تولید کود، مفاد دیگر این تفاهم نامه را می سازند.
پیگیری ایجاد کد آیسیک جدید در حوزه صنایع تبدیلی و غذایی از وزارت جهاد کشاورزی، برگزاری رویدادهای کارآفرینی، راه اندازی و توسعه شرکت های دانش بنیان از دیگر موضوعات این تفاهم نامه همکاری محسوب می شود.
از مفاد کلیدی و راهبردی این تفاهم نامه می توان به همکاریهای مشترک در زمینه ارزیابی و استاندارد سازی محصولات کشاورزی در بهبود وضعیت صادرات، کاهش مصرف نهاده های تولید و انرژی در واحدهای تولیدی و همین طور مدیریت استفاده از پساب های تولیدی و ذخیره انرژی اشاره نمود.
این تفاهم نامه به مدت دو سال و در ۱۴ بند تنظیم و امضاء شده است.