استفاده از فناوری نظامی برای تولید مریخ نورد کاملا خودکار

آژانس فضایی اروپا قراردادی را با شرکت میلرم رباتیکس برای تولید مریخ نورد منعقد کرده و مقرر است از فناوری نظامی برای افزایش توان حرکت خودران این مریخ نورد استفاده گردد.

به گزارش ربات کشاورز به نقل از نیواطلس، شرکت میلرم پیش از این در زمینه تولید ربات های نظامی فعال بوده و این ربات ها که قبلاً در صحنه های نبرد کارایی خویش را ثابت کرده بودند حالا مقرر است برای اکتشافات فضایی مورد استفاده قرار بگیرند.
مهم ترین مزیت این ربات های جدید مریخ نورد آن است که خواهند توانست بدون احتیاج به مداخله انسان فعالیتهای برنامه ریزی شده را انجام دهند. با عنایت به فاصله زیاد زمین با مریخ انتقال فرامین به سیاره سرخ ساعت ها به طول می انجامد و خودران شدن هر چه بیشتر ربات های مریخ نورد حل این مشکل را تسهیل می کند.
این ربات های خودران جدید نیازی به هدایت از زمین نخواهند داشت و به صورت مستقل قادر به مسیریابی و انجام وظایف مختلف خواهند بود و از این طریق می توانند به اهداف خود برسند. ربات های مورد اشاره می توانند به صورت خودکار و بر مبنای شرایط متغیر برنامه های قبلی را تغییر دهند و برای انجام مأموریت ها از نو برنامه ریزی کنند.
بنابراین مریخ نوردهای آینده می توانند نقشه راه خویش را به شکل کاملاً مستقل برنامه ریزی کنند و حتی در صورت ضرورت مأموریت های اولیه را تمدید کنند. همچون دیگر اقداماتی که توسط این مریخ نوردها به صورت خودکار قابل انجام خواهد بود، میتوان به عکس برداری، جمع آوری داده با استفاده از حسگرها، تغییر اولویت بندی اجزای مأموریت و غیره اشاره نمود.