افتتاح برج فناوری جهاددانشگاهی درکرمانشاه گام جدید جهاد دانشگاهی برای توسعه اکوسیستم نوآوری در غرب کشور

ربات کشاورز: با فرمان رئیس جمهور، برج فناوری جهاددانشگاهی در استان کرمانشاه که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و استانداری راه اندازی شده است، بعنوان گام جدید این نهاد برای توسعه اکوسیستم نوآوری در غرب کشور راه اندازی شد.
به گزارش ربات کشاورز به نقل از ایسنا، در هفتاد و ششمین پویش تدبیر و امید برای جهش تولید آیین افتتاحیه برج فناوری کرمانشاه بعنوان بزرگترین برج فناوری کشور و نماد فناوری غرب ایران، طی ارتباط تصویری با حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور و دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و با سفر دکتر حمیدرضا طیبی رئیس جهاددانشگاهی به استان کرمانشاه و حضور مهندس هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه و دیگر مقامات استانی دوشنبه( ۷ تیرماه ۱۴۰۰) انجام شد.
دکتر روحانی با ابراز خوشنود از راه اندازی برج های فناوری و کارخانه های نوآوری در سطح کشور اظهار داشت: امیدوارم این برج برای تمام شرکت های دانش بنیان، فناور و استارت آپ های غرب کشور مفید باشد.

برج فناوری کرمانشاه؛ مکانی برای کمک به استارت آپ های استان
دکتر ستاری از برج فناوری کرمانشاه بعنوان مکانی برای کمک به استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان و فناور در این استان نام برد.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اعلان اینکه برج فناوری و کارخانه نوآوری کرمانشاه توسط جهاددانشگاهی و با همکاری استانداری به راه افتاده است اظهار داشت: این برج فناوری به صورتی شاخص ترین ساختمان شهر است و باتوجه به کمبود فضای استارت آپ ها در کرمانشاه می تواند مکانی برای بسط فعالیت آنها باشد.
دکتر حمیدرضا طیبی رئیس جهاددانشگاهی در این مراسم اظهار نمود: با توجه به ماموریت ذاتی جهاد دانشگاهی در خصوص توسعه فناوری و اشتغال زایی و همین طور در امتداد توسعه نظام نوآوری و فناوری استان کرمانشاه و بمنظور جهت دهی به ظرفیت های دانشی قابل توجه در استان، پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی استان کرمانشاه فعالیت خودرا با تاسیس مرکز رشد واحدهای فناور در سال ۱۳۸۴ شروع کرد و بعنوان نخستین و پویاترین پارک علم و فناوری غرب کشور با تاکید بر مزیتهای استانی و منطقه‎ ای هدف اصلی خودرا تکمیل اکوسیستم نوآوری و فناوری استان و توسعه اقتصاد دانش بنیان قرار داد.

در کنار ۱۱۰ شرکت فناور و ایجاد فضاهای اشتراکی، مراکز نوآوری، شتابدهنده ها، ستاد پارک علم و فناوری، موسسات رشد یافته، واحد های فناور در مرحله ی پیش رشد و رشد، دفاتر کارگزاری و انتقال فناوری، موسسات مالی و صندوق های سرمایه گذار خطرپذیر و موسسات خدمات رسان به واحد های مستقر در این برج فناوری که در یکی از بهترین نقاط شهری به جهت دسترسی سهل به مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی، سازمانها و نهادهای دولتی و غیر دولتی تولید شده مستقر می شوند و امید آن می رود که از این طریق گامی اساسی در توسعه اکوسیستم نوآوری و فناوری استان کرمانشاه برداشته شود.

منبع: