پوستر چهل و یکمین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی رونمایی گردید

به گزارش ربات کشاورز پوستر چهل و یکمین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی با شعار «جهاددانشگاهی، نماد عبور از موانع با باور توان ایرانی» رونمایی گردید.
به گزارش ربات کشاورز به نقل از ایسنا، با نزدیک شدن به ۱۶ مردادماه، سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی، از پوستر چهل و یکمین سالگرد تشکیل این نهاد با شعار « جهاددانشگاهی، نماد عبور از موانع با باور توان ایرانی» در اداره کل روابط عمومی جهاددانشگاهی رونمایی گردید.

در حالی به چهل و یکمین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی نزدیک می شویم که از آغاز سال جاری که بانام «تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها» نام گذاری شده است، گذر از موانع با باور توان علمی جوانان این مرزوبوم با سرعت بیشتری در دستور کار این نهاد قرارگرفته است؛ نهادی که از بطن انقلاب فرهنگی برآمد و در سایه اعتقاد و ایمان به توانایی ایرانی در پرتو ایمان و با مجاهدت، سخت کوشی و ابتکار در شرایط تحریم به کارهای دشوار و خطیری در عرصه فناوری و فرهنگ مبادرت ورزید.

تأکید بر عبور از موانع با باور توان ایرانی در شعار چهل و یکمین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی ازآن جهت اهمیت دارد که انجام کار جهادی و عبور از موانع به شکلی مکمل یکدیگرند و بهترین تعبیر در این رابطه را رهبر انقلاب دارند که کار جهادی را از موانع عبور کردن، موانع کوچک را بزرگ ندیدن، آرمان ها را فراموش نکردن و… دانسته اند. ایشان همینطور در دیدار با مسؤلان و تعدادی از محققان جهاددانشگاهی که ۱۹ خردادماه ۱۳۹۳ برگزار شد، جهاددانشگاهی را نهادی مهمی خواندند که در مقابل موانع و مزاحمت ها از حرکت نمی ایستد.

در همین راستا در طراحی پوستر چهل و یکمین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی هم با عنایت به شعار سال جاری نکاتی چون مسیر، مشکلات، موانع و عبور از آن و مسیر رسیدن به هدف مدنظر قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، حسینی گرافیست و طراح این پوستر با ارائه توضیحاتی، نمادها و اجزای مورداستفاده در آنرا شرح داد و اظهار داشت: نماد اصلی این پوستر درواقع یک مسیر پرپیچ وخم برگرفته از ماز است که با عبور از آنها می بایست بتوانیم به هدف موردنظر که غالباً عبور و خروج از آن است، برسیم. در این راه ما با موانع، پستی ها و بلندی ها، پیچیدگی ها و سایه روشن هایی روبرو می باشیم که مسیر روشن راه عبور از موانع می باشد.

وی افزود: پس زمینه فضای بالای پوستر در بستر نشان هایی از فرهنگ ایرانی اسلامی طراحی شده، همینطور پرچم هم برای تقویت توان ایرانی به کار افزوده شده است.

گفتنی است، جهاددانشگاهی به منظور تحقق بخشیدن به اهداف انقلاب فرهنگی بعنوان یک نهاد انقلابی در ۱۶ مرداد ماه ۱۳۵۹تشکیل شد.

منبع: