برگزاری آزمون آموزشیاران نهضت سوادآموزی توسط جهاددانشگاهی

به گزارش ربات کشاورز آزمون داخلی آموزشیاران آموزش دهندگان مستمر نهضت سوادآموزی، مدرسین طرح امین و معلمان قرآنی توسط مرکز آزمون جهاددانشگاهی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار گردید.
به گزارش ربات کشاورز به نقل از ایسنا، احمد عبدی پور مدیر مرکز آزمون جهاد دانشگاهی در این خصوص اطهار کرد: این آزمون با مجوز رسمی وزارت بهداشت، کمیته اجتماعی، انتظامی وزارت کشور و هماهنگی وزارت آموزش و پرورش و با رعایت تمامی دستورالعمل های بهداشتی، بامداد امروز(۱مرداد ماه ۱۴۰۰) در سرتاسر کشور برگزار شد.
عبدی پور با اشاره به اینکه در این آزمون حدود ۱۵۳۰۰ داوطلب حضور داشتند، گفت حدود ۹۸ درصد از داوطلبان در آزمون حضور داشته اند که از حیث درصد تعداد شرکت کننده به نظر می آید رکورد جدیدی باشد.
وی با اشاره به اینکه این آزمون در ۵۰ شهر و ۶۱ حوزه امتحانی با حضور ناظرین و نمایندگان وزارت و ادارات کل آموزش و پرورش در سطح شهرستان های مختلف برگزار شده است، گفت میانگین تعداد داوطلبان در حوزه های امتحانی ۲۵۰ نفر بوده است.
مدیر مرکز آزمون جهاددانشگاهی ضمن اشاره به سؤالات آزمون اظهار داشت: سؤالات آزمون در دو بخش عمومی و تخصصی طراحی شده که بخش عمومی آن مشتمل بر سؤالات فناوری اطلاعات، معارف اسلامی، ریاضی و آمار مقدماتی، زبان و ادبیات فارسی، اطلاعات عمومی، هوش و توانمندی های ذهنی، زبان انگلیسی عمومی و مجموعاً ۶۰ سؤال بوده و سؤالات تخصصی هم از ۵ منبع معرفی شده وزارت آموزش و پرورش و از فایل های بارگذاری شده در پروفایل کاربری افراد طراحی شده و هیج سوالی خارج از متن فایل های مذکور طراحی نشده است.
به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، وی ضمن اشاره به گزارشات دریافتی از استان ها، رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی، برگزاری آزمون در جوی آرام، بازدید مدیران ارشد ادارات کل آموزش و پرورش استان ها و نظارت دقیق بر امر برگزاری آزمون را از شاخصهای مهم این آزمون دانست.
مدیر مرکز آزمون جهاددانشگاهی در انتها ابراز امیدواری کرد: نتایج اولیه این آزمون حداکثر تا نیمه مردادماه از راه پروفایل کاربری داوطلبان در سایت مرکز آزمون جهاددانشگاهی به نشانیhttp: //www.hrtc.ir اعلام گردد.