در اسکاتلند و برای اولین بار؛ هوش مصنوعی به جراحی قلب کمک می نماید

به گزارش ربات کشاورز برای اولین بار در اسکاتلند از هوش مصنوعی جهت کمک به انجام عمل های جراحی بیماران مبتلا به بیماری قلبی استفاده می شود.

به گزارش ربات کشاورز به نقل از پرس اسوسیشن، مدیران بیمارستان گلدن جوبلی اسکاتلند اعلام نموده اند برای اولین بار در این کشور عمل جراحی قرار دادن استنت در رگ های قلب بیماران نیازمند با کمک فناوری هوش مصنوعی انجام می شود.
استنت ها لوله های توری فلزی از جنس ویژه هستند که قبل از استفاده به صورت جمع شده و کوچک توان عبور در درون هرنوع مجرا و رگ و لومن را دارند. آنها بعد از زمان قرار گرفتن در محل مورد نظر قابلیت بازشدن و افزایش در حجم به ابعاد مورد نیاز پزشک را دارند.
طی عمل های جراحی PCI برای درمان بیماری عروق کرونر، استنت ها در رگ های کرونر باریک قرار می گیرند تا آنها را باز نگه دارند و جریان خون در قلب باقی بماند.
برای این منظور کاردیولوژیست های این بیمارستان عمل های جراحیPCI را با کمک نرم افزار Ultreon۱.۰ انجام خواهند داد که با فناوری فعلی تکنیک تصویربرداری OCT یکپارچه می شود. بدین سان هوش مصنوعی قابلیت تصویربرداری را ارتقا می دهد و به تصمیم گیری سریع تر و دقیق تر حین عمل منجر می شود.
به طور دقیق تر نرم افزار گفته شده با بهره گیری از هوش مصنوعی و لیزرهای مادون قرمز برای اندازه گیری رگ بیمار و اندازه استنت مورد احتیاج به تسریع عمل جراحی کمک می نماید.
پزشکان با کمک این دو ابزار به چشم انداز دقیق و وسیع از داخل رگ های بیمار دست می یابند و می توانند بهترین روش درمان برای کلسیفیکاسیون شریانی را تعیین کنند.
کلسیفیکاسیون هنگامی اتفاق می افتد که کلسیم در بافت بدن، رگ های خونی یا اندام ها جمع شود. این تجمع امکان دارد روند طبیعی بدن شما را سخت و مختل کند.

منبع: