الون ماسک اعلام کرد خودرو های آلمانی تسلا ماه آتی از راه می رسند

ربات کشاورز: الون ماسک مدیرعامل تسلا اعلام نمود نخستین خودرو های برقی این شرکت که در کارخانه آن در آلمان تولید شده اند ماه آتی روانه بازار می شوند.

به گزارش ربات کشاورز به نقل از رویترز، ماسک که روز شنبه در این کارخانه حضور یافته بود اضافه کرد: حجم تولید این کارخانه درحال حاضر پایین است و مدتی طول خواهد کشید تا به رقم پیش بینی شده برسد.
تسلا برای شروع تولید خودرو های برقی خود در این کارخانه منتظر اعلام موافقت نهایی دولت آلمان است. تخریب مناطق جنگلی برای ساخت این کارخانه در آلمان سبب مخالفت برخی مدافعان محیط زیست شده بود و مقرر است وزیر محیط زیست آلمان تصمیم نهایی را دراین زمینه بگیرد.
ماسک در واکنش به این نگرانی ها اعلام نموده که در کارخانه جدید، مقدار آب نسبتاً اندکی مصرف می شود و تولید سلول های باتری های برقی نیز به گونه ای پایدار و منطبق با استانداردهای زیست محیطی صورت می گیرد.
در مرحله اول این کارخانه ۵ هزار خودرو در ماه تولید می کند که این رقم ممکنست به ۱۰ هزار خودرو در ماه نیز افزایش یابد. همین طور پیش بینی می شود تا آخر سال جاری میلادی همین تعداد باتری برقی نیز در کارخانه مذکور تولید شود.
تسلا می خواهد با سرمایه گذاری ۵ میلیارد یورویی یک کارخانه باتری مستقل هم با ظرفیت ۵۰ گیگاوات در نزدیکی همین کارخانه تأسیس کند.

منبع: