در دانشگاه مریلند؛ تولید چاقوی چوبی که سه برابر تیزتر از فولاد است

به گزارش ربات کشاورز محققان دانشگاه مریلند، با ابداع متد جدیدی برای پردازش چوب، چاقویی را با استفاده از این ماده ساخته اند که سه برابر تیزتر از چاقوهای فولادی است.

به گزارش ربات کشاورز به نقل از نیواطلس، این چاقوهای تیز چوبی دوام زیادی دارند و به سادگی بارها قابل شستشو هستند. ۴۰ تا ۵۰ درصد از چوب را سلولزهایی تشکیل می دهد که در صورت پردازش مناسب مقاومت بسیار بیشتری در مقایسه با انواع سرامیک، فلزات و پلیمرها دارد.
اما دیگر اجزای چوب که برای اتصال بخش های سلولزی به کار می روند مقاومت پایینی دارند و برای ساخت چاقوی تیز چوبی از مقدار این مواد کاسته شده و بنابراین قسمت های ضعیف تر چوب حذف شده و بر حجم مواد سلولزی افزوده شده است. پس از حذف این مواد برای افزایش استقامت و تیزی چاقو، محصول نهایی فشرده شده و گرما داده می شود و همینطور از روش های مختلف شیمیایی برای حذف آب آن هم استفاده می شود.
در نهایت یک لایه روغن معدنی بر روی این چاقو کشیده می شود تا هم جلوی جذب توسط آن گرفته شود و هم طول عمر چاقو افزایش یابد. این چاقو سه برابر چاقوی فولادی تیز بوده و ۲۳ برابر چوب طبیعی استقامت دارد و به سادگی برای برش انواع گوشت و میوه قابل استفاده می باشد.