تولید ربات همه کاره برای گلخانه ها

ربات کشاورز: با پیشرفت علم رباتیک تولید ربات های تخصصی برای حرفه های مختلف نیز رونق گرفته و حالا پژوهشگران از تولید ربات ویژه گلخانه ها خبر می دهند.

به گزارش ربات کشاورز به نقل از نیواطلس، یک شرکت نوپا به نام آیرون اوکس در دره سیلیکون که قبلاً ربات های ویژه کشاورزی صنعتی با فناوری پیشرفته ساخته بود، این دفعه رباتی به نام گروور ساخته که می تواند تا ۴۵۴ کیلوگرم وزن را تحمل کرده و از آن می توان برای جابجایی انواع محصولات کشاورزی و ابزار مختلف در محیط های گلخانه ای استفاده نمود.
چرخ های این ربات را به می توان بصورت مستقل و جداگانه مدیریت کرد. دستگاه مورد اشاره دارای چندین اسکنر لیدار، دوربین های مختلف و سنسورهای مسیریابی برای شناسایی موانع است.
دوربین های ربات مذکور می توانند به دقت ابعاد مزارع کشت گلخانه ای را برآورد کرده و آنها را آبیاری کنند. همین طور آنها مجهز به سیستم های بالابر موتوری هستند می توانند مزارع گلخانه ای را بطور کامل بلند کرده و جابجا کنند.
ربات گروور قادر به بررسی محصولات کشاورزی نیز هست تا در مورد لزوم آبیاری اضافی، ترزیق مواد مغذی تازه یا انتقال به محل های دیگری برای بهره مندی بیشتر از نور و غیره تصمیم بگیرد. استفاده از این ربات سبب مدیریت بهینه گلخانه ها با هدف مصرف کمتر آب، انرژی و زمین شده و صرفه جویی مالی قابل توجهی به همراه خواهد داشت.

منبع: