با حضور زلفی گل و ستاری؛ نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و تجهیزات ایران ساخت

نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و تجهیزات ایران ساخت بامداد امروز و در هفته پژوهش با حضور وزیر علوم و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور راه اندازی شد.

به گزارش ربات کشاورز به نقل از مهر، مراسم افتتاحیه بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش فناوری و فن بازار و نهمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت بامداد امروز ۲۳ آذرماه با حضور سورنا ستاری معاون علمی رئیس جمهور، محمد علی زلفی گل وزیر علوم و بعضی از معاونان وزارت ارتباطات و علوم برگزار گردید.
نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی برای چهارمین سال متوالی به صورت همزمان با نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت برگزار می گردد.
نمایش آخرین دستاوردهای پژوهش و فناوری سراسر کشور در یک مکان و یک زمان، عرضه نیازهای پژوهش و فناوری کشور به پژوهشگران و فناوران به منظور رفع نیاز صنایع و دستگاههای اجرایی و در نهایت، ایجاد ارتباط مؤثر بین پژوهشگران و فناوران با صاحبان صنایع و صنعتگران را میتوان از اهداف این نمایشگاه به شمار آورد.
در نمایشگاه تجهیزات هم تولیدکنندگان، بیشتر از ۹ هزار محصول فناورانه در حوزه خدمات، تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت را در چارچوب این رویداد عرضه می دهند. نهمین دوره نمایشگاه مواد و تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران از امروز شروع شده و تا ۲۶ آذرماه ادامه دارد.
دانشگاه آزاد اسلامی هم در بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری با عرضه ۱۸۰ محصول در بخش حضوری و بیشتر از ۷۰۰ محصول در بخش مجازی در سالن ۵ غرفه ۲۵ نمایشگاه بین المللی تهران حضور دارد.
در این نمایشگاه استان ها و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه های تخصصی همچون فناوری اطلاعات و ارتباطات، ساخت و تولید، فناوری نانو و زیست فناوری، کشاورزی و صنایع وابسته، مواد و انرژی، صنایع دارویی و بهداشتی و صنایع ساختمان به عرضه محصول پرداخته اند.
شرکت کنندگان از ۳۱ استان کشور و ۲ واحد مستقل (علوم و تحقیقات و نجف آباد) محصولات خویش را در این نمایشگاه عرضه می کنند.

منبع: