با حضور رئیس مجلس ؛ نمایشگاه توانمندی ها و دستاوردهای جهاد دانشگاهی شروع به کار کرد

به گزارش ربات کشاورز نمایشگاه توانمندی ها و دستاوردهای جهاد دانشگاهی با هدف معرفی دستاوردهای جهاد از امروز تا نهم دیماه در نمایشگاه بوستان گفتگو دایر است.

به گزارش ربات کشاورز به نقل از مهر، نمایشگاه توانمندی ها و دستاوردهای جهاد دانشگاهی امروز با حضور محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی و حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی در محل نمایشگاه بوستان گفتگو شروع به کار کرد.
این نمایشگاه با هدف معرفی مهم ترین دستاوردهای جهاد دانشگاهی در حوزه پژوهش و فناوری، فرهنگ، آموزش و کارآفرینی، تجاری سازی و اقتصاد دانش بنیان با شعار باور توان ملی، مدیریت جهادی و نوآوری دایر شده است.
از مشخصه های این نمایشگاه میتوان به عرضه موضوعات کاربردی که هر کدام در حل مسائل و چالش ها به کار می روند، اشاره نمود.
این نمایشگاه در دو سالن با مساحتی حدود دو هزار مترمربع دستاوردهای جهاد دانشگاهی را به معرض نمایش گذاشته است.
دستاوردهای پژوهش و فناوری این نمایشگاه شامل فنی مهندسی (نفت و گاز، پتروشیمی و انرژی، حمل و نقل ریلی، ICT، IT، محیط زیست، آب)، بخش پزشکی (سلول های بنیادی، بانکهای زیستی، داروهای گیاهی، درمان ناباروری، درمان سرطان)، بخش کشاورزی (بیوتکنولوژی، علوم و فناوری مواد غذایی، دام و طیور، آبزی پروری، گیاهان دارویی) و بخش علوم انسانی، اجتماعی و هنر می شود. همینطور بناست در این نمایشگاه از جدید ترین دستاوردهای جهاد دانشگاهی در حوزه های مختلف رونمایی شود. از طرفی مقرر است تفاهمنامه ای بین مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با جهاد دانشگاهی منعقد شود. این نمایشگاه از امروز تا ۹ دیماه در مرکز نمایشگاه بوستان گفتگو دایر است.

منبع: