طیبی: جهاد دانشگاهی به سرشار بودن فرصت ها در تهدیدها باور دارد

به گزارش ربات کشاورز رییس جهاد دانشگاهی اظهار داشت: عملکرد جهاد دانشگاهی عمل به این سخن حاج قاسم سلیمانی بوده است که میزان فرصتی که در تهدیدهاست در خود فرصت ها نیست.
به گزارش ربات کشاورز به نقل از ایسنا، حمیدرضا طیبی در دومین رویداد ملی-دانشجویی جهاد دانشگاهی و بزرگداشت شهید سلیمانی که به همت مرکز فرهنگی – دانشجویی امام(ره)، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی برگزار شد، اظهار داشت: باتوجه به اهمیت علم و فناوری، غرب تصمیم گرفت کشورهایی مثل ایران به علم و فناوری دست پیدا نکنند. آنها در حوزه عدم خودباوری ملت ها فرهنگسازی کرده اند. مصداق بارزش این جمله معروف در فضای عمومی بود که همه مشکلات با چشم آبی ها حل می شود.
رئیس جهاد دانشگاهی اضافه کرد: انقلاب اسلامی ایران پیروز شد و نفس مسیحایی حضرت امام خمینی(ره) موجب خودباوری شد. انقلاب هم خارج از دو قطب شرق و غرب به پیروزی رسید. انقلاب برای دنیا حرف جدید داشت و مستکبران آن نمی پذیرفتند و ما را تحریم کردند. تحریمی که به تعبیر دشمنان تهدید بود، اما حاج قاسم سلیمانی عزیز آنرا سرشار از فرصت ها می دانست. بدین سبب که فرصتی بود برای رفع وابستگی ها.
وی با اعلان اینکه جهاد دانشگاهی از ۱۶ آذر ۱۳۵۹ کارهای مهمی انجام داده است، اظهار داشت: وقتی عملکرد جهاد دانشگاهی را مرور می نماییم، متوجه می شویم که به حرف حاج قاسم عمل کرده ایم. باور بچه های مسلمان و انقلابی این بود که با ترکیب ایمان، علم و عمل کارهای بزرگی کردند.
طیبی افزود: بارها ما را از ورود به فلان فناوری ترساندند. بعنوان مثال در صنعت حفاری به ما می گفتند که تولید مته حفاری کار ما نیست. ما از ورود به تولید این فناوری می ترساندند. ما پنج سال روی این صنعت کار علمی کردیم و نتیجه تلاش شبانه روزی ما تولید این قطعه پیچیده بود. بتازگی شنیده اید که قطار هفت واگن پیشرفته مترو تولید شده که سیستم این واگن ها بسیار پیچیده است. عده ای می گفتند به این مساله ورود نکنید؛ چونکه با جان مردم سر و کار دارد. ما وارد این کار شدیم و چند سال طول کشید اما امروز با بهترین مثال های دنیا درحال رقابت هستیم.
رئیس جهاد دانشگاهی در آخر سخنانش تاکید کرد: مشکلات ما حل نمی گردد مگر با عمل به این جمله حاج قاسم سلیمانی که میزان فرصتی که در تهدیدهاست در خود فرصت ها نیست.

منبع: