ماسکی که صددرصد دربرابر کرونا ایمن است

به گزارش ربات کشاورز ماسکی ابداع شده که کاملا نسبت به هوای خارج غیرقابل نفوذ است و می تواند کاربر خویش را علاوه بر آلاینده ها در مقابل ویروس کرونا هم محافظت کند.
به گزارش ربات کشاورز به نقل از دیلی میل، نمایشگاه محصولات مصرفی الکترونیکی ۲۰۲۲ میلادی روز دوشنبه عصر با رونمای از برخی محصولات فعالیت خودرا شروع کرد. شرکت کنندگان با چند تکنولوژی جدید در این مراسم آشنا شدند. همچون ماسکی که از فرد در مقابل آلودگی و ویروس کرونا محافظت می کند.
شرکت Airxom Mask ماسک مذکور را ساخته که یک پوسته پلاستیکی سفید است که دهان و بینی را می پوشاند. ماسک مذکور به یک دستگاه متصل می شود که دور کمر بسته می شود. همین طور فیلتر آن قادر به از بین بردن ذرات ریز و پاتوژن ها یا آلاینده ها است. فرانک گلایزال یکی از بنیانگذاران شرکت می گوید: این ابزاری ایده آل برای مقابله با بحران کووید است. ترونگ دای نگوین یکی از مهندسان این شرکت می گوید: ماسکهای سنتی ۱۰۰ درصد نسبت به هوا غیرقابل نفوذ نیستند. هوا از گوشه های آنها می گذرد. اما ماسکهای ما کاملاً غیرقابل نفوذ هستند.
مدل فعلی این ماسک چند ماه دیگر و به قیمت ۳۴۰ دلار عرضه می شود. نگوین درباره بهای ماسک می گوید: اگر هر ۴ ساعت یکبار ماسک جراحی را عوض کنید، بعد از ۳ تا ۴ سال هزینه آنها بیشتر از ماسک تولیدی ما خواهد بود.