تدوین طرح اشتغال و توانمندسازی فارغ التحصیلان علوم انسانی و هنر در وزارت علوم

معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم اعلام نمود: اجرای طرح حکمرانی یکپارچه فناوری های نرم در کشور و نیز چاره اندیشی برای اشتغال کوتاه مدت همراه با توانمندسازی فارغ التحصیلان علوم انسانی و هنر دانشگاه ها و نیز نظام ملی فناوری و نوآوری در کشور، از طرح های مهم درحال تدوین در وزارت علوم است.
به گزارش ربات کشاورز به نقل از ایسنا، دکتر علی خیرالدین در نشستی با مدیران پارک علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی اظهار داشت: در وزارت علوم چند طرح مهم و کلیدی در زمینه های علوم انسانی، صنایع فرهنگی و حوزه هنر مطرح است که پارک فناوری های نرم می تواند در اجرای آنها پیشقدم باشد.
دکتر محمدحسین ایمانی خوشخو، سرپرست پارک علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی نیز در این جلسه، با اشاره به استقبال قابل توجه اهالی فرهنگ و هنر و فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های علوم انسانی و هنر از کارهای پارک، اظهار داشت: از ۴۹ پارک علم و فناوری موجود در کشور تنها یک پارک اختصاصی به حوزه فناوری های نرم و صنایع فرهنگی اختصاص دارد، در صورتیکه حدود ۵۱ درصد فارغ التحصیلان دانشگاه ها به حوزه های علوم انسانی و هنر مربوط می شوند.
در ادامه این جلسه، با ارائه ظرفیت های این حوزه و نیاز کشور به دستاوردهای فناوری و پیشرفت های قابل توجه کشورهای دیگر، تجارب جهاد دانشگاهی و پارک علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی بعنوان تنها پارک تخصصی دارای ماموریت ملی در این عرصه، ارائه و بر لزوم توجه هر چه جدی تر به مقوله فناوری های نرم تاکید شد.
به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، در آخر این جلسه قرار شد بمنظور استفاده از توان و تجربه پارک علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی و نیز گسترش و توسعه مباحث ملی و بین المللی در زمینه نرم و برنامه ریزی و نظارت بر اجرای فعالیت ها در این عرصه تخصصی، معاونت فناوری و نوآوری طی تفاهم نامه ای، ماموریت فوق را به پارک مذکور محول کند.
همین طور قرار شد برای هماهنگی های بیشتر کارگروهی متشکل از نمایندگان طرفین، تشکیل و درباب تدوین محورهای همکاری مشترک و عملیاتی کردن برنامه ها، مشارکت و تبادل نظر شود.