برگزاری آزمون داوری و میانجیگری توسط جهاددانشگاهی در شیراز موسوی: دادگستری خصوصی راهی برای رفع اطاله دادرسی است

ربات کشاورز: فارس آزمون داوری و میانجیگری شوراهای حل اختلاف قوه قضائیه، توسط جهاددانشگاهی استان فارس در شیراز اجرا شد.
بامداد جمعه اول بهمن، آزمون آزمون داوری و میانجیگری شوراهای حل اختلاف قوه قضائیه با حضور داوطلبان و به توسط جهاددانشگاهی در شیراز انجام شد.
رئیس کل دادگستری فارس در حاشیه بازدید از محل برگزاری آزمون که با حضور رییس جهاددانشگاهی فارس برگزار شد، در جمع خبرنگاران رفع اطاله دادرسی را یکی از با اهمیت ترین اولویت های دستگاه قضا دانست.
حجت الاسلام والمسلمین، سید کاظم موسوی اظهار داشت: برای رفع اشکال اطاله دادرسی ها در دادگستری و ازدحام پرونده ها، چاره ای جز رفتن به سمت دادگستری خصوصی و سپردن داوری و میانجیگری به آنها نداریم.
موسوی اشاره کرد: باوجود آنکه هنوز داوری در کشور جا نیفتاده و ابلاغ نشده، طی دو سال قبل ۲۱ هزار پرونده در استان فارس بررسی و ۱۸ هزار پرونده در داوری منتهی به صلح و سازش شد.
او ابراز امیدواری کرد که با ورود نیروهای جدید به این عرصه، قسمتی از ازدحام و تراکم پرونده ها در دادگستری رفع و به طریق خصوصی حل شود و سر کار مردم به دادگستری نرسد و در عین حال دادگستری به امور مهمتر بپردازد.
موسوی همین طور نحوه برگزاری آزمون و رعایت شیوه نامه ها و دستورالعمل های مرتبط از طرف جهاددانشگاهی را بمراتب بهتر از آزمون های مشابه دوران کرونا دانست و از دست اندرکاران خصوصاً رییس این نهاد قدردانی کرد.
رئیس کل دادگستری استان فارس اشاره کرد: همکاری ها در حد اعلاء بوده و جهاددانشگاهی، مراقبین و ناظرین به وظیفه خود به خوبی عمل کردند که امید است برای استان فارس نتیجه بخش باشد.
به گزارش ربات کشاورز به نقل از ایسنا، آزمون داوری و میانجیگری شوراهای حل اختلاف در استان فارس با هدف جذب بیش از ۷۰۰ نفر انجام شد.

منبع: