توسط یک شرکت دانش بنیان؛ شیر اطمینان قطع کننده اضطراری نیاز ایستگاه های گازی را برطرف کرد

ربات کشاورز: یک شرکت دانش بنیان توانسته با طراحی و ساخت شیر اطمینان قطع کننده اضطراری، عملکرد رگلاتور ایستگاه های تقلیل فشار گاز را کنترل کند.

به گزارش ربات کشاورز به نقل از مهر، علی اکبر بهمدی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان با اعلان اینکه شات آف ولو مهم ترین تجهیز یک ایستگاه گازی است، اظهار داشت: فشار ایستگاه توسط رگلاتور کنترل می شود و درواقع این محصول عملکرد رگلاتور ایستگاه را کنترل می کند، ایستگاه های گازی دور از شهر هستند و این محصول سیستم کنترل مداوم و خودکاری است که ایمنی ایستگاه را تامین می کند.
جلوگیری از لطمه دیدگی تجهیزات پایین دست
درصورتی که رگلاتور ایستگاه خراب و فشار از حد مجاز بیشتر شود، شات آف ولو یا شیر اطمینان قطع کننده اضطراری این مشکل را تشخیص داده و خط لاین را می بندد و اجازه نمی دهد تجهیزات پایین دست گرفتار لطمه دیدگی شوند.
این محصول عملکرد رگلاتوری که در ایستگاه تقلیل گاز وجود دارد را کنترل می کند، می توان گفت ایمنی ایستگاه گاز توسط این محصول تامین می شود. شات آف ولو از سایز ۲ الی ۱۲ اینچ در کلاس های ۱۵۰، ۳۰۰ و ۶۰۰ در ایستگاه های تقلیل فشار گاز نصب می شود.
صرفه جویی ارزی بالا
این محصول کاملاً بومی سازی شده و به ثبت اختراع رسیده است و همین طور باتوجه به نظر بهره برداران، بهینه سازی شده و دارای گارانتی و خدمات بعد از فروش نیز است.
درگذشته این محصول کاملاً وارداتی بود اما در چند سال اخیر با تولید نمونه داخلی از خروج ارز جلوگیری شد. این محصول قیمت پایین تری نسبت به نمونه خارجی خود دارد و توانسته نیاز کشور را کاملاً تامین کند.
سازگار با شرایط گاز ایران
زمان تحویل کوتاه تر، سازگار با شرایط گاز ایران و کاربری آسان از دیگر مزیت های این محصول است. همین طور کیفیت و کارایی قابل رقابتی نسبت به نمونه های خارجی خود دارد.
با توجه به این که شات آف ولو یکی از مهم ترین تجهیزات در ایستگاه تقلیل گازی شمرده می شود، بصورت غیرمستقیم توسط شرکت های دیگر ایستگاه های گازی زیادی به کشورهای همسایه صادر شده که دارای این محصول بودند.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به این که هم اکنون این شرکت برای بحث طرح توسعه شیر اطمینان قطع کننده اضطراری از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درخواست وام کرده، اضافه کرد: از حمایت ها و امکانات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می توان به دوره های آموزشی و بحث معافیت مالیاتی اشاره نمود.

منبع: