دریافت مجوز تأسیس و راه اندازی مرکز آموزش و اختلالات یادگیری توسط جهاددانشگاهی استان مرکزی

به گزارش ربات کشاورز مرکزی مدیر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری جهاددانشگاهی استان مرکزی از دریافت مجوز تأسیس و راه اندازی مرکز آموزش و اختلالات یادگیری در جهاددانشگاهی استان اطلاع داد.
به گزارش ربات کشاورز به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی، محمد طالبی با بیان این خبر، اظهار نمود: مرکز آموزش و توانبخشی دانش آموزان با مشکلات ویژه یادگیری خورشید، مجوز فعالیت خویش را از جانب شورای نظارت مدارس و مراکز غیردولتی استان دریافت کرد.
وی با اشاره به اینکه در مراکز اختلالات یادگیری به دانش آموزان مقطع ابتدایی خدمات عرضه می شود، اضافه کرد: در این مراکز دانش آموزانی که مبتلا به اختلال یادگیری و ذهنی هستند آموزش داده می شوند.
طالبی افزود: دانش آموزانی در این مراکز ثبت نام می کنند و آموزش داده می شوند که عقب ماندگی ذهنی ندارند، اما در یکی از زمینه های درسی و یادگیری احتیاج به بازآموزی و توانبخشی دارند، چونکه عمده اختلال این دسته از دانش آموزان در گوش دادن، فکر کردن، سخن گفتن، خواندن، نوشتن، درک مطلب، هجی کردن، محاسبه و جمع و تفریق اعداد و مهارت های آموختن است.
وی ضمن اشاره به این که مرکز آموزش و اختلالات یادگیری در ارتقای کیفیت آموزش، کاهش نرخ ترک تحصیل و کاهش افت تحصیلی دانش آموزان تأثیر بسزایی دارد، تصریح کرد: این مرکز با هدف عرضه خدمات مشاوره ای و توانبخشی با مدیریت بهار رستمی در مجتمع درمانی جهاددانشگاهی استان مشغول فعالیت است.
به قول وی؛ علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۳۳۲۳۳۹۸۸ تماس گرفته و یا به نشانی اراک، خیابان شهید بهشتی، کوچه مسجد حاج آقاصابر، مجتمع درمانی جهاددانشگاهی استان مرکزی رجوع کنند.