سرپرست سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی: سازمان دانشجویان باید چابک و ایده پرداز فرهنگی باشد

سرپرست سازمان دانشجویان با طرح این سوال که نقش سازمان دانشجویان چیست و جایگاه این سازمان کجاست؟ اظهار داشت: سازمان دانشجویان اگر می خواهد سازمانی پویا و پایا باقی بماند، باید باز تعریفی از نقش خود در نقشه فرهنگی جهاد دانشگاهی و کشور داشته باشد.

به گزارش ربات کشاورز به نقل از ایسنا، دکتر رضا فریدزاده، سرپرست سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی در نشست مجازی مدیران اجرایی شعب سازمان در سرتاسر کشور، خاطرنشان کرد: در تعریف جایگاه سازمان دانشجویان هم درون جهاد هم در بیرون از جهاد در سطح دانشگاه و سطح فرهنگی کشور مشکل داریم، بسیاری از مراکز فرهنگی، دانشگاه ها و دانشجویان ما شاید اسم سازمان را هم نشنیده باشند. باید جایگاه خویش را پیدا نماییم و تا به پاسخ این سوال نرسیم، مشکلات ما حل نخواهد شد.

وی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب در مواقع مختلف و مختلف در مورد جهاد صحبت کرده اند و نقشه راه ما را بعنوان جزئی از مجموعه جهاد دانشگاهی به صورت درست و کامل بیان فرمودند. حضرت آیت الله خامنه ای می فرمایند «جهاد یعنی چه؟ جهاد یعنی تلاش در مقابله ی با دشمن؛ هر تلاشی جهاد نیست. خیلی ها تلاش می کنند، تلاشهای علمی زیادی می کنند، تلاشهای اقتصادی می کنند که خوب و به جا است، امّا جهاد نیست. جهاد یعنی تلاشی که هدف گیری در مقابل دشمن در آن وجود داشته باشد؛ این جهاد است.» سازمان دانشجویان باید خویش را مخاطب این صحبت رهبری بداند و در این راستا حرکت نماید.

سرپرست سازمان دانشجویان تصریح کرد: رهبری در جای دیگری فرمودند در کارهای فرهنگی از جهاد دانشگاهی انتظار دارم کار «گزین و برتر» را انجام دهد؛ به نظر بنده یکی از جاهای این کار مد نظر رهبری، در سازمان دانشجویان است.

به گزارش روابط عمومی سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی، وی تصریح کرد: مأموریتی که برای سازمان تعریف کرده اند این بوده که سازمان باید یک سازمان چابک و ایده پرداز در حوزه فرهنگی باشد، ایده های جدید را متناسب با نیازهای روز بپروراند و پس از آنکه به حدی از بلوغ رسید، آنرا از خود جدا و بر مبنای نیازهای باردیگر ایده های جدید را شروع کند. اگر در برنامه هایی که ۱۰ سال یا بیشتر از ۱۰ سال است برگزار می نماییم، درجا بزنیم از رسالت اصلی خود دور افتاده ایم.

فریدزاده خاطرنشان کرد: معتقدم سازمان دانشجویان در حوزه مالی و اداری به سمت «سازمان بودن» و در برنامه های فرهنگی به سمت فعالیت دانشجویی حرکت نماید.

وی در انتها تصریح کرد: تلاش می نماییم کارهایی را که سابقا در سازمان انجام می شده است، ادامه بدهیم و سازوکارهای جدیدتری هم اضافه نماییم و باهم تلاش می نماییم که جهاددانشگاهی و سازمان دانشجویان، حرکت رو به پیشرفت خویش را ادامه دهد.

نشست مجازی مدیران اجرایی شعب سازمان دانشجویان بعدازظهر روز چهارشنبه ۲۷ بهمن ماه با هدف هم اندیشی برای ارتقای فعالیت ها برگزار و مدیران شعب به بیان دغدغه ها و برنامه های اجرایی شعبه در سال ۱۴۰۰ پرداختند.