دکتر طیبی در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علم و هنر: حلال مشکلات کشور توسعه علمی و فناورانه است

ربات کشاورز: یزد رییس جهاددانشگاهی کشور توسعه و رفع مشکلات کشور را در گروی توسعه علمی و فناورانه خواند و هماهنگی بیشتر بین حوزه های اجرائی و حوزه های علمی و فرهنگی کشور را خواهان شد.
دکتر «حمیدرضا طیبی» در مراسم تودیع و معارفه رییس دانشگاه علم و هنر اظهار نمود: توسعه فرهنگی باید منجر به تربیت نیروی انسانی توسعه یافته در کشورمان شود؛ نیروی انسانی که عدالت محور، اخلاق محور، دین محور و قانون باور باشد و کار و تلاش را عامل اصلی پیشرفت بداند.
وی با تاکید بر اینکه توسعه کشورمان در گرو توسعه علمی و فناورانه است، اظهار داشت: باید در کشورمان به دنبال ساختن جامعه ای باشیم که سعادت دنیوی و اخروی مردم مان را تامین نماییم.
طیبی اشاره کرد: تلاش جهادانشگاهی نیز در همین راستا و این بوده که توان کشور را در توسعه علمی و فرهنگی و فناورانه، الگوسازی کند.
وی با اشاره به اینکه توسعه علمی بوسیله توسعه دانش و توسعه فناوری به دنبال توسعه دانش با مهارت آموزی کسب می شود، اظهار داشت: خوشبختانه در مجموعه جهاددانشگاهی کشور، سازمان جهاددانشگاهی یزد بسیار عالی عمل کرده و همانططور که مقام معظم رهبری فرمودند از استانی که دانشمند پرور است، چنین توقعی و حتی بیشتر از این می رود.
رئیس هیات امنا دانشگاه علم و هنر، یکی از اقدامات بهادار جهادانشگاهی یزد را تمرکز روی آموزش عالی خواند و عملکرد جهاددانشگاهی یزد دراین زمینه را بسیار عالی عنوان نمود.
وی اظهار داشت: نگاه ما در تغییر و تحولات نگاه سیاسی نیست بلکه نگاه ارزش محور است پس از همه کسانی که در ساخت این مجموعه وزین نقش داشتند، تشکر می نماییم.
وی افزود: البته توقع ما از دانشگاه علم و هنر و سازمان جهاددانشگاهی یزدبا توجه به خاصیت استان یزد که استانی صنعتی است، بسیار بیشتر است تا هم شاهد توسعه علمی و مهارتی و هم در توسعه فناورانه افزونتر باشیم.
طیبی با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی به لحاظ بنیه مالی خیلی قوی نیست، اظهار داشت: در عین حال هر چه استانها از واحدهای جهاددانشگاهی خود حمایت کرده اند، پاسخ آنرا گرفته اند پس حمایت بیشتر استان یزد نیز مورد انتظار است و بطور قطع این حمایتها را خوب جبران خواهیم کرد.
وی با تاکید مجدد بر اینکه حلال مشکلات کشور ما توسعه علمی و فناورانه است، هماهنگی بیشتر بین حوزه اجرائی و حوزه علمی و فرهنگی کشور را خواهان شد تا بتواند منجر به خدمات و محصولات پیشرفته تری جهت استفاده در کشور شود.
رئیس جهاددانشگاهی در آخر نیز از زحمات دکتر میرغفوری رییس سابق دانشگاه علم و هنر و دکتر باصولی رییس سابق سازمان جهاددانشگاهی یزد قدردانی و برای دکتر اشعاری رییس جدید دانشگاه و دکتر سعادتجو رییس سازمان جهادانشگاهی استان آرزوی توفیق کرد.
«محمدعلی شاه حسینی» معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری یزد با ذکر خداقوت به روسای سابق دانشگاه علم و هنر و آروزی موفقیت برای رییس جدید این دانشگاه، ابراز امیدواری کرد که دانشگاه همچنان منشاء خیر برای استان باشد.
وی اضافه کرد: مجموعه استانداری آمادگی دارد که هر گونه حمایتی را از مجموعه سازمان جهاددانشگاهی داشته باشد.
«سید حبیب الله میرغفوری» رییس سابق دانشگاه ضمن خیرمقدم به حاضران در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از ۱۰ سال فعالیت مستمردر این دانشگاه، اظهار داشت: امروز دانشگاه علم و هنر از دانشگاه های مطرح کشور است که پس از دانشگاه یزد، دانشگاه دوم متقاضیان ورود به دانشگاه است و این ناشی از همت و تلاش همه دست اندرکاران این مجموعه است.
وی با اشاره به اینکه مسلما رشد و پیشرفت دانشگاه در آینده نیز برقرار خواهد بود، حمایت های ریاست و معاونین جهاددانشگاهی کشور و استان از دانشگاه را در این رشد بسیار موثر خواند.
میرغفوری با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که جهاددانشگاهی را بعنوان مولود مبارک انقلاب خواندند، اضافه کرد: سازمان جهاددانشگاهی به خاطر وجود بزرگمردان آن در این جایگاه قرار گرفته است.
«محمود اشعاری» رییس دانشگاه علم و هنر نیز در این مراسم با اشاره به تحصیل ۷۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه، کفت: نظرسنجی از ۲۵۰۰ دانشجوی جدیدالورود به دانشگاه نشان داد که ۳۸ درصد دانشجویان بصورت سینه به سینه با این دانشگاه آشنا شده اند که بسیار برای دانشگاه باارزش است.
وی با اشاره به رویکرد اشتغال و کارآفرینی دانشگاه در سالهای اخیر، اظهار داشت: بر طبق آخرین آمارها بیش از ۷۰ درصد از فارغ التحصیلان دانشگاه علم و هنر صاحب شغل هستند که نشان از موفقیت رویکرد های جدید دانشگاه بوده است.
اشعاری اشاره کرد: دانشگاه دارای یک مجموعه نیروی انسانی باارزش است که تعامل خوبی با یکدیگر دارند و این احساس همدلی سبب شده تا دانشگاه به این سطح برسد.
رئیس دانشگاه علم و هنر افزود: در کنار تمام ماموریتهای دانشگاه، معتقدیم یکی از با اهمیت ترین ماموریتهای امروز دانشگاه تربیت نیروی انسانی ماهر است و تمام تلاشمان نیز بر این است تا به هر نحو در فضای اشتغال ورود نماییم و زمینه ارتقای دانشگاه را فراهم آوریم.

منبع: