بارقم فروش ۱۱۵ میلیارد ریال؛ ۹۱۵ محصول نانو به بازار رسید

ربات کشاورز: معاونت علمی و فناوری اعلام نمود هم اکنون محصولات نانوفناوری در بیش از ۱۵ حوزه صنعتی مبتنی بر تکنولوژی های داخلی تولید و روانه بازار شده است.

به گزارش ربات کشاورز به نقل از معاونت علمی و فناوری، یکی از صنایعی که طی چند سال اخیر در کشورمان با رشد خوبی مواجه بود و سندی بر اثبات ادعای توسعه علمی کشور است، صنعت نانوفناوری است. عرصه ای که ایران را به جایگاه چهارم جهانی رسانده است. این دستاوردها حاصل تلاش و همت نهادهای موثر در این عرصه مانند ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت های دانش بنیان و خلاق است.
هم حالا ۹۱۵ محصول نانو در بیش از ۱۵ حوزه صنعتی مبتنی بر تکنولوژی های داخلی تولید و روانه بازار می شود. طی یک سال قبل رقم کل فروش محصولات نانو ساخت ایران معادل ۱۱۵.۴۵۳ میلیاردریال بوده است.
گسترش برنامه های صادراتی محصولات نانو در سالهای اخیر و ایجاد پایگاه های صادراتی نانو در کشورهای چین، هند، اندونزی، سوریه، ترکیه و عراق بستر ورود کالا، تجهیزات و خدمات فناوری نانو ایران به بازارهای جهانی را فراهم نموده است. تا حالا محصولات نانو ساخت ایران به ۴۹ کشور از ۵ قاره جهان صادر گردیده است.
۴۲ درصد محصولات این حوزه به عرصه ساخت و ساز، بیش از ۱۷ درصد به حوزه نفت، گاز و پتروشیمی، بیش از ۱۳ درصد به عرصه خودرو، بیش از ۱۰ درصد در حوزه اپتوالکترونیک و غیره مرتبط می شود.

منبع: