تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین_ ۵ تولید دانش بنیان به مفهوم فاصله گرفتن از خام و نیمه خام فروشی است

رئیس سابق سازمان بورس ضمن اشاره به اختصاص بخش زیادی از اقتصاد کشور به فروش مواد خام و نیمه خام اظهار داشت: تولید دانش بنیان به مفهوم تولید و صادرات محصولات با تکنولوژی بالاست.

محمد علی دهقان دهنوی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره انتخاب شعار سال اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب سال های اخیر را به نامهای اقتصادی تعیین کرده اند. سال جاری هم دو جنبه تولید دانش بنیان و اشتغال در آن پررنگ تر بود.
وی اضافه کرد: تولید دانش بنیان به این معناست که باید از خام فروشی و یا صدور محصولات نیمه خام فاصله گرفته و به سمت تولید محصولات «های تک» و با تکنولوژی بالا پیش برویم و محل صادرات این محصولات و کالاها، به درآمدزایی ارزی و اشتغال پایدار کمک نماییم.
رئیس سابق بورس و اوراق بهادار عنوان کرد: هم اکنون تولید محصولات خام و نیمه خام کمکی به اقتصاد کشور نمی کند و باید از این فضا فاصله بگیریم.
دهقان دهنوی ضمن اشاره به نرخ بالای بیکاری تاکید کرد: تولید است که می تواند اشتغال زا باشد و این اشتغال پایدار باقی بماند.
وی ابراز امیدواری کرد: سال جاری مسؤلان این شعار را در دستور کار خود قرار دهند و به توسعه تولید دانش بنیان که اشتغال زایی به دنبال دارد، اقدام نمایند.