رئیس جهاددانشگاهی فارس اعلام کرد: آمادگی جهاددانشگاهی فارس جهت راه اندازی هنرستان های وابسته به سازمان ها

به گزارش ربات کشاورز فارس رئیس جهاددانشگاهی فارس با اشاره پیشنهاد آموزش وپرورش استان در خصوص راه اندازی هنرستان های وابسته به سازمان ها، برای این منظور اعلام آمادگی و افزود: جای خالی این هنرستان با عنایت به قابلیت های پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی جهاد دانشگاهی شعبه استان احساس می شود.
دکتر مظاهر بابایی در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش فارس، ضمن تشریح فعالیتهای مجموعه جهاد دانشگاهی در زمینه های پژوهشی، آموزشی و فرهنگی، بیان نمود: ۳ خبرگزاری ایسنا، ایکنا و سینا به صورت تخصصی در کشور مشغول به فعالیت هستند که خبرگزاری ایسنا به عنوان یک خبرگزاری مرجع در رسانه کشور عمل می کند و تابحال عملکرد مطلوبی داشته است.
او با اشاره به اینکه خبرگزاری قرآنی ایکنا هم اخبار آن به ۲۰ زبان زنده دنیا ترجمه می شود و شعبه فارس ۲۲ ماه متوالی رتبه نخست کشور را در میان اخبار قرآنی به خود مختص کرده است، اضافه کرد: خبرگزاری سینا هم ویژه علم و هنر است و با عنایت به ظرفیت و توانایی استان موفق عمل کرده است.
رئیس جهاددانشگاهی فارس در ادامه ضمن اشاره به وجود بیشتر از ۷۰ نوع صنایع دستی در این استان، به کارکرد ویژه پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی اشاره و اظهار داشت: اولین پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی جهاد دانشگاهی در سال ۹۷ در تهران راه اندازی شد و مجوز راه اندازی شعبه این پارک در زنجان و شیراز هم دریافت شد و هم اکنون این پارک بستر مناسبی برای افراد دارای ایده و استفاده از ظرفیت های اقتصاد در جامعه بوجود آورده است.
بابایی افزود: هیچ محدودیت سنی برای پذیرش در این پارک وجود ندارد و از افراد اخلاق و نوآور استقبال می شود؛ پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی مجموعه جهاددانشگاهی نسبت به سایر پارک ظرفیت خوبی دارد و تسهیلات بالایی را به کارآفرینان اعطاء می کند.
وی همینطور اظهار نمود: همکاری پارک با آموزش وپرورش منجر به تربیت دانش آموزان خلاق، نوآور وتوانمند خواهد شد و کمک می نماید نسلی پویا و پیشرو داشته باشیم.

رئیس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد: سال قبل در جهت شعار سال در خصوص “تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها” و تحقق یکی از برنامه های جهاددانشگاهی استان فارس، عملیات اجرایی فاز اول پروژه فناورانه تولید اسانس تام گل محمدی در شهرستان داراب کلید خورد که امیدواریم در صورت تأمین بودجه فاز نخست آن تا آخر سال جاری افتتاح شود.
بابایی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به موفقیت های جهاددانشگاهی استان در زمینه های مختلف، اظهار نمود: با عنایت به زمینه جهاد دانشگاهی در بخش “سلامت”؛ آزمایشگاه های تشخیص طبی، درمانگاه و مرکز مشاوره ژنتیک با پیگیری های انجام شده افتتاح شد. همینطور در جهت نیازمندی و دغدغه کشور در زمینه ناباروری و سرطان هم طی سالهای اخیر ساختمان جهاددانشگاهی واقع در بلوار عدالت به درمان ناباروی و سرطان اختصاص داده شده که بیشتر از ۸۰ درصد کار پیش رفته است.
وی همینطور از افتتاح دو فاز مجموعه درمان ناباروی و سرطان در جنوب کشور تا آخر سال ۱۴۰۱ در صورت تأمین بودجه اطلاع داد و بر لزوم همکاری و تعاملات مجموعه جهاد دانشگاهی با آموزش و پرورش در حوزه های آموزشی و ظرفیت های آن تصریح کرد.
رئیس جهاددانشگاهی فارس با یادآوری این که سال قبل ۳ هزار نفر در زمینه مشاغل خانگی توسط جهاددانشگاهی فارس آموزش داده و به بازار کار متصل شدند، ابراز امیدواری کرد که با هم افزایی با آموزش وپرورش هم ارتباط بیشتری در بحث تربیت مدرسان حوزه ابتدایی، پیش دبستانی و مهدهای کودک صورت گیرد.
او در مورد بهره مندی از ظرفیت مشاوران این مجموعه هم با توجه تجربه بیشتر از دو دهه و ظرفیت و مطالعاتی که در اینباره انجام داده هم اعلام آمادگی کرد و اضافه کرد: با عنایت به شعار سال باید از مقاطع ابتدایی دانش آموزان را با فرایند تولید دانش بنیان آشنا و با برگزاری کلاس های آموزشی در چارچوب جشنواره “ایده های دانش آموزان”، افراد مستعد را شناسایی نماییم.
رئیس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد: جای هنرستان فناوری های نرم و صنایع فرهنگی در استان خالی است، چون که این مهم می تواند توسعه مشاغل را به دنبال داشته باشد.
بابایی خاطرنشان کرد: با عنایت به مجموعه جهاددانشگاهی نهادی علمی است و امروز این نهاد تلاش و نگاه خویش را به برنامه ها و اقدامات آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، اشتغال، کارآفرینی و… معطوف کرده است.
رئیس جهاددانشگاهی استان فارس تصریح کرد: مجموعه جهاددانشگاهی با دارا بودن پتانسیل های بالا آماده همکاری با آموزش وپرورش طی یک تفاهمنامه است.

منبع: