معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری ایلام: از برنامه های جهاددانشگاهی در راه توسعه استان حمایت می شود

به گزارش ربات کشاورز ایلام معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری ایلام نیاز امروز جامعه را آموزش های اثربخش و ایجاد راندمان عنوان نمود و اظهار داشت: نهادهای علمی و دانشگاه ها باید در این راستا گام های اساسی بردارد.
«ناصر نجفی» در روز ملی منابع انسانی در دیدار رییس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام، اظهارکرد: جهاد یک شمولیت کامل دارد و تولید در آن در حوزه های مختلف بر محور دانش و علم روزاست و باید بر معیار برنامه ریزی دراین راستا حرکت کرد.
وی نیاز امروز جامعه را آموزش اثربخش و ایجاد راندمان عنوان نمود و اظهار داشت: نهادهای علمی و دانشگاه ها باید در این راستا گام های اساسی بردارد.
معاون استاندار ایلام بر نقش دانشگاه ها در دانش بنیان کردن تولیدات در شرکت های مادر و بزرگ استان اصرار کرد و اظهار داشت: تحقیقات باید برمبنای آخرین روش های علمی پژوهش باشد و به حل مشکلات جامعه بینجامد نه این که صوری باشند و در کتابخانه ها یا دفترمدیران خاک بخورند.
نجفی اشاره کرد: استانداری ایلام با تمام توان از برنامه های جهاددانشگاهی حمایت خواهدنمود.
«سیدغلامرضا حسینی» رییس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام دراین دیدار با اعلان اینکه رسالت واحدهای استانی جهاددانشگاهی تبدیل ظرفیت های استان به ثروت است، اظهار نمود: راه اندازی مجتمع گیاهان دارویی گرمسیری در دهلران با هدف ایجاد ارزش افزوده و تغییر الگوی کشت یکی از گام های اساسی دراین زمینه است.
وی با اشاره به شعار امسال اظهار داشت: هر چند نیازمند زیرساخت های اساسی برای رفع محرومیت های تاریخی از استان هستیم اما نباید از عوامل جدید توسعه غافل شویم که جهاددانشگاهی برای این مهم مجوز ایجاد خانه ی خلاق را با هدف ایجاد اشتغال و اتصال بازار برای فارغ التحصیلان رشته هایی مانند علوم انسانی گرفته است.
حسینی برنامه جهاددانشگاهی واحد استان ایلام از برنامه ی واحد جهت راه اندازی مرکز توسعه کسب وکار فضای مجازی مرکز خدمات تخصصی اصلاح نژاد دام آگاهی داد و اظهار داشت: دراین زمینه نیازمند کمک مجموعه ی استان هستیم.
وی از تلاش جهاددانشگاهی ایلام جهت راه اندازی مرکز درمان ناباروری در استان به پشتوانه پژوهشگاه رویان آگاهی داد و اظهار داشت: نرخ ناباروری در استان بالاست و خانواده هایی که این مشکل را دارند مجبور به سفرهای پرهزینه و پرخطر به استانهای همجوار و تهران هستند که اگر مجموعه ی استان هم افزایی لازم را داشته باشند می توان این خانواده ها را از خدمات مجموعه ی بزرگ رویان بهره مند کرد.

منبع: