رئیس مركز علمی كاربردی جهاددانشگاهی قم خبرداد؛ پذیرش دانشجو در رشته های تجهیزات پزشکی برای اولین بار در قم

به گزارش ربات کشاورز، قم رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی قم از پذیرش دانشجو در رشته های کاردانی فنی تجهیزات لابراتوار تشخیص پزشکی و تجهیزات اتاق عمل برای اولین بار در قم اطلاع داد
محمد رستمی، رییس مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی قم، در گفت و گو با ایسنا از ارائه دو رشته جدید برای اولین بار در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی قم آگاهی داد و عنوان کرد: در امتداد ماموریت های دانشگاه علمی کاربردی در خصوص آموزش های مهارت افزایی و تربیت نیروی تکنسین، مهرماه امسال در دو رشته کاردانی فنی تجهیزات لابراتوار تشخیص پزشکی و تجهیزات اتاق عمل دانشجو می پذیریم.
وی با اشاره به این که تمام تلاش ما ارائه رشته های بازار محور در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی است، اظهار نمود: امیدواریم دانشجویان با فراگیری مهارت های لازم در رشته های جدید که مبتنی بر نیاز بازار است حتی زودتر از فارغ التحصیلی وارد بازار کار شوند.
رییس مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی قم به معرفی رشته کاردانی فنی تجهیزات لابراتوار تشخیص پزشکی پرداخت و اظهار داشت: شناخت مواد، وسایل و تجهیزات آزمایشگاهی، شناخت بازار وسایل و تجهیزات پزشکی و شناخت فضای فیزیکی و ایمنی کار در لابراتوار های تشخیص پزشکی ازجمله قابلیت های فارغ التحصیلان این رشته ها است.
وی بابیان این که دانشجویان این رشته ها توانایی شناخت روش های دستگاهی سنجش لابراتوار های تشخیص پزشکی و تشخیص صحت و شرایط کارکرد تجهیزات وسایل آزمایشگاهی را به دست می آورند، تصریح کرد: تعمیر قطعات، تجهیزات و وسایل آزمایشگاهی، کالیبره کردن تجهیزات و وسایل آزمایشگاهی، سرویس و نگهداری پیشگویانه و پیشگیرانه وسایل و تجهیزات آزمایشگاهی از دیگر توانمندی های فارغ التحصیلان این رشته ها بشمار می رود.
رستمی بیان کرد: فارغ التحصیلان این رشته می توانند به عنوان تکنسین نصب، تعمیر و نگهداری دستگاه های لابراتوار های تشخیص پزشکی و متصدی فنی تجهیزات آزمایشگاهی در واحدهای فروش و شرکت های تولیدکننده و واردکننده تجهیزات آزمایشگاهی مشغول به کار شوند.
وی به معرفی رشته کاردانی فنی تجهیزات اتاق عمل پرداخت و اظهار داشت: شناخت فضای فیزیکی، مواد، وسایل و تجهیزات اتاق عمل و رعایت ایمنی هر یک از آنها، انجام کار با دستگاهها و تجهیزات اتاق عمل و تشخیص صحت و شرایط کارکرد آنها، نگهداشت تجهیزات اتاق عمل و کالیبره کردن آنها و تشخیص عیوب و تعمیرات جزئی وسایل و تجهیزات اتاق عمل را همچون قابلیت های فارغ التحصیلان این رشته است.
وی افزود: این دسته از فارغ التحصیلان نیز می توانند به عنوان تکنسین تعمیر و نگهداری وسایل و تجهیزات اتاق عمل و متصدی فنی وسایل و تجهیزات اتاق عمل وارد بازار کار شوند.
شایان ذکر است علاقه مندان از یکم تا چهارم شهریور فرصت دارند بوسیله سایت سازمان سنجش و بدون کنکور در رشته های بازار محور مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی قم ثبت نام به عمل آورند.