توسط فناوران کشور محقق شد؛ تامین کیت های بیولوژی مولکولی مورد نیاز لابراتوار ها

ربات کشاورز: یک شرکت دانش بنیان مبادرت به تولید و تامین انواع کیت های بیولوژی-مولکولی-تشخیصی دربازارهای داخلی و خارجی کرده است.

به گزارش ربات کشاورز به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، رامین فاضل مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان درباره ی تولیدات این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: این مجموعه در حوزه تولید انواع کیت های بیولوژی مولکولی، کیت های تشخیصی ویروسی، پنل های تشخیص سرطان و انواع بیماریهای قارچی فعالیت دارد و همین طور تنها شرکت تولید کننده پرایمر و پروب در ایران است.
فاضل ضمن اشاره به زمینه فعالیت این شرکت درحوزه تجهیزات پزشکی بیان کرد: مجموعه شرکت های لیوژن فارمد، سیناکلون به همراه شتابدهنده بومیکس با همکاری نیروهای متخصص و پیشرفته ترین تجهیزات، ارائه دهنده کلیه خدمات آزمایشگاهی، پژوهشی و کنترل کیفی و نیز تولید کننده انواع کیت های حوزه بیوتکنولوژی بمنظور ارائه به لابراتوار های تشخیص طبی و مصرف دانشجویان و اعضای هیئت علمی، مراکز تحقیقاتی، شرکتها و موسسات خصوصی و دولتی است.
وی افزود: این شرکت دانش بنیان دارای گواهی های ISO۱۳۴۸۵: ۲۰۱۶-ISO ۹۰۰۱: ۲۰۱۵- ISO۱۷۰۲۵: ۲۰۱۷ و مجوز GLP سازمان غذا و دارو است.
فاضل درباره ی عناوین محصولات و تولیدات این شرکت اشاره کرد: کیت های HCD Detection، HCD Extraction، DNA Extraction، RNA Extraction، Enzyme (Taq Polymerase – Reverse Transcriptase – T۴ Ligase) و مواردی دیگر از محصولات و تولیدات اصلی این شرکت دانش بنیان است.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان درباب میزان تامین نیاز کشور اشاره کرد: این شرکت دانش بنیان حدود ۷۰ درصد خدمات کنترل کیفی شرکت های داروسازی و سازمان های زیربط مثل سازمان غذا دارو را تامین می کند.
وی همین طور ضمن اشاره به صادرات محصولات و تولیدات این شرکت به خارج از کشور اظهار داشت: تولیدات این شرکت دانش بنیان به کشورهای ارمنستان و عراق صادر می شوند و این کشورها خریدار محصولاتی همچون CHO Extraction، Ladder، Agarose و DNA Extraction هستند.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان درباب میزان اشتغالزایی به وجود آمده توسط این مجموعه بیان کرد: در حال حاضر ۸۰ نفر با میانگین سنی ۳۰ سال و با میزان تحصیلات فوق لیسانس در شرکت لیوژن فارمد فعالیت دارند.

منبع: