سمعکی که محاورات را به متن تبدیل می کند

به گزارش ربات کشاورز، سمعکی مجهز به هوش مصنوعی در بازار چین عرضه شده که علاوه بر کاهش سروصدای محیطی، محاورات شنیداری کاربر را به صورت متن به کاربر نشان داده است و خویش را پاکسازی می کند.

به گزارش ربات کشاورز به نقل از گیزموچاینا، شرکت چینی iFlytek یک سمعک جدید در بازار چین عرضه نموده است. این سمعک مجهز به قابلیت های برتر بازار مانند بهره صوتی ۶۵ دسی بل، تشخیص صحنه با هوش مصنوعی و کمک شنوایی زیرنویس است. سمعک مذکور با اتکا به فناوری مدل بزرگ شناختی StarFire و سیستم هوش تشخیص صحنه هوش مصنوعی ۲.۰ این شرکت ساخته شده است.
فناوری های مذکور سبب می شوند دستگاه به صورت خودکار با محیط منطبق شود و سروصدای ناشی باد، ترافیک و محاوره افراد را کم می کند. به عبارت دیگر نیازی نیست کاربران به صورت دستی حالات کاهش سروصدای محیطی را تنظیم کنند.
نسخه سمعک مجهز به فناوری StarFire به صورت خاص برای افرادی مناسب می باشد که با وجود سروصدای محیطی به سختی می توانند بشنوند. این فناوری قابلیت زیرنویس را برای سمعک هم فراهم می آورد. به صورت دقیق تر خصوصیت مذکور از فناوری صوت به متن محاور استفاده می نماید و محاورات را روی یک اپلیکیشن موبایل نشان میدهد. بدین سان کاربر اطلاعات مهم را از دست نمی دهد.
علاوه بر آن چه گفته شد اولویت اصلی سمعک iFlytek راحتی کاربر است. گجت مذکور بعنوان یک هدست بلوتوثی عمل می کند و کاربران می توانند از آن برای پاسخ دادن به تماس ها و شنیدن موسیقی بهره گیرند. عمر شارژ باتری دستگاه هم برای ۱۴ ساعت استفاده مداوم و در کل با قاب شارژ ۵۰ ساعت است.
در کنار این موارد سمعک نوین از فناوری آنتی باکتریال یون نقره برای پاکسازی محصول استفاده می نماید. بدین سان میتوان به مدت طولانی و با نرخ آنتی باکتریال ۹۹.۹ درصد از آن استفاده نمود.
گجت با ۲ گزینه تک گوش و هر دو گوش عرضه شده است. قیمت نسخه تک گوش آن ۲۶۹۹یوان(حدود ۳۸۰ دلار) وبهای نسخه هر دوگوش آن ۳۹۹۹یوان( حدود ۵۶۳ دلار) اعلام شده است.

منبع: