رگبار و رعد و برق در نقاط مختلف کشور

ربات کشاورز: رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی از وقوع رگبار و رعدوبرق در نقاط مختلف ایران و افزایش دما در نوار شمالی کشور آگاهی داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اضافه کرد: یکشنبه (۶ خرداد ماه) در استانهای گیلان، مازندران، شمال استانهای آذربایجان غربی و شرقی و برخی نقاط استانهای اردبیل، گلستان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، قم، مرکزی، سمنان، شمال استانهای اصفهان و یزد، جنوب ایلام، ارتفاعات استانهای خوزستان و چهارمحال و بختیاری در بعضی از ساعات رگبار و رعدوبرق وزش باد شدید موقت، در بعضی نقاط گردوخاک و در نقاط مستعد بارش تگرگ پیش بینی می شود.

وی افزود: از دوشنبه تا پنجشنبه (۷ تا ۱۰ خرداد ماه) نیز در ساعات پس از ظهر و اوایل شب در ارتفاعات استانهای واقع در شمال غرب و ارتفاعات مرکزی البرز رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت انتظار می رود.

ضیاییان اضافه کرد: از دوشنبه تا پایان هفته روند افزایش دما در نوار شمالی کشور خصوصاً در استانهای ساحلی خزر و اردبیل رخ خواهد داد.

به گفته ضیاییان یکشنبه دریای خزر و دوشنبه و سه شنبه خلیج فارس مواج پیش بینی می شوند.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور درباره ی وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۷ خرداد) صاف تا قسمتی ابری، در بعضی ساعت ها افزایش باد، در پس از ظهر وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای۳۳ درجه سانتیگراد سه شنبه (۸ خرداد) صاف تا قسمتی ابری، همراه با وزش باد، در پس از ظهر افزایش باد با حداقل دمای۱۹ و حداکثر دمای۳۴ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در آخر اظهارکرد: طی فردا و پس فردا شهرکرد با کمینه ۵ درجه سانتیگراد و اهواز با بیشینه ۴۳ و ۴۵ دمای درجه سانتیگراد خنک ترین و گرمترین مرکز استانها پیش بینی می شود.