درحاشیه جلسه دولت سلاجقه: طرح طبیعت گردی و گردشگری تالاب شادگان اجرا می شود

به گزارش ربات کشاورز، رییس سازمان محیط زیست اظهار داشت: طرح جامع طبیعت گردی و گردشگری آماده شده و فاز به فاز عملیات اجرائی آن شروع می شود.
به گزارش ربات کشاورز به نقل از ایسنا، علی سلاجقه در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار نمود: روز گذشته بیست و یکمین ستاد ملی هماهنگی گرد و غبار کشور با حضور دستگاههای مربوطه و وزارت خانه مربوطه را در سازمان برگزار کردیم و تصمیات در این خصوص بود که هم مناطقی که تالاب ها هستند بعنوان مناطق گرد و غبار رصد شوند و همینطور بحث حقابه ها کاملا پیگیری شود. وزارت جهاد کشاورزی و سازمان منابع طبیعی مکلف شدند، مأموریت های خویش را همچنان ادامه دهند. در منطقه سرخس که یک مرتبه ستاد ملی را در آنجا برگزار کردیم ان شاءالله همکاریهای خوبی با وزارت نفت انجام خواهیم داد و خوشبختانه بعنوان دستگاه ناظر امور را پیگیری می نماییم.
سلاجقه درمورد آخرین وضعیت تالاب شادگان اظهار داشت: در مورد تالاب شادگان در دور اول سفر آیت الله شهید رییسی یک بحث جامع عنوان شد که ما فورا بعد از سفر این بحث را در دستور کار قرار دادیم و طرح جامع طبیعت گردی و گردشگری با همکاری دستگاههای مربوطه آماده شد و ضریب اشتغال زایی آن بالای ۳۰۰ هزار نفر است. طرح را آماده کردیم و فاز به فاز عملیات اجرایی آن شروع می شود.

منبع: