مدیرکل هواشناسی خوزستان خبر داد پیش بینی وقوع دمای بالای ۵۰ درجه در خوزستان در ۶ روز متوالی

به گزارش ربات کشاورز، خوزستان مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به پیش بینی افزایش دما در بیشتر مناطق استان از روز دوشنبه اظهار داشت: پیوستگی روزهای با دمای ۵۰ درجه و بالاتر در بیش از شش روز، موجب خواهد شد که دمای حداقل در شب ها نیز بالا برود و موجب تجربه روزهای بسیار گرم در استان خوزستان شود.

محمد سبزه زاری در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: از روز دوشنبه (۲۸ خردادماه) شاهد افزایش دما در بیشتر مناطق استان خوزستان خواهیم بود به شکلی که تا روز جمعه احتمال وقوع دماهای بالای ۵۰ درجه در مرکز، غرب، جنوب غرب و شمال استان بسیار زیاد خواهد بود.

وی اضافه کرد: در طول این مدت به سبب جریانات جنوبی و افزایش رطوبت، دمای مناطق جنوبی و ساحلی کمتر از ۵۰ خواهد بود ولی با شمال غربی شدن جریانات از روز شنبه تا اواسط هفته آتی، شاهد وقوع دماهای ۵۰ درجه و بالاتر در بیشتر مناطق استان خوزستان خواهیم بود.

سبزه زاری اظهار داشت: پیوستگی روزهای با دمای ۵۰ درجه و بالاتر در بیش از شش روز، موجب خواهد شد که دمای حداقل در شب ها نیز بالا برود و موجب تجربه روزهای بسیار گرم در استان خوزستان شود.

وی بیان کرد: این شرایط در صورت وقوع، از جنبه توالی روزهای با دمای بالای ۵۰ درجه، در ۱۰ سال قبل رکوردار خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی خوزستان با تاکید به لزوم کاهش مصرف برق توسط شهروندان خوزستانی در ایام آینده اظهار داشت: هر چند با تعطیلی روز دوشنبه و قرار گرفتن دو روز بین تعطیلی و بعد از آن هم پنجشنبه و جمعه، تا حدودی سبب مدیریت بار شبکه برق خواهد شد اما توالی رخ دادن روزهای با دمای ۵۰ درجه و بالاتر در حدود یک هفته در خوزستان، شرایط پیچیده ای ایجاد خواهدنمود بدین سبب به سبب فشار مضاعف به شبکه توزیع برق و برای جلوگیری از قطع ناگهانی برق، سفارش به رعایت الگوی مصرف برق می شود.