وزش باد شدید در جنوب و غرب تهران

به گزارش ربات کشاورز، اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام نمود: تا ظهر شنبه (۱۶ تیرماه) در قسمت های جنوبی و غربی گاهی وزش باد نسبتا شدید تا شدید با احتمال گرد و خاک موقت پیشبینی می شود.

به گزارش ربات کشاورز به نقل از ایسنا بر پایه واکاوی الگوهای همدیدی و بررسی نقشه های پیش یابی وضعیت جوی استان تهران تا ظهر شنبه (۱۶ تیرماه) آسمانی صاف تا قسمتی ابری، در ساعتهای پس از ظهر و شب در نیمه شمالی گاهی افزایش ابر و در قسمت های جنوبی و غربی گاهی وزش باد نسبتا شدید تا شدید با احتمال گرد و خاک موقت پیشبینی می شود.

از امروز تا جمعه (۱۳ تا ۱۵ تیرماه) به علت کاهش ناپایداری جو، کاهش نسبی حرکت توده هوای موجود روی استان و افزایش نسبی آلاینده های جوی در نواحی پر تردد شهری بخصوص ازن و ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون مورد انتظار است.

از عصر شنبه تا دوشنبه (۱۶ تا ۱۸ تیرماه) با گذر امواج ضعیفی از روی استان، آسمانی قسمتی ابری تا نیمه ابری، گاهی همراه با وزش باد شدید و در پاره ای نقاط نیمه شمالی گاهی رگبار باران پیشبینی می شود.

شایان ذکر است از فردا تا جمعه افزایش نسبی دما در سطح استان مورد انتظار است.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ورامین با بیشینه دمای ۴۰ درجه سانتیگراد گرم ترین ایستگاه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا (۱۴ تیرماه) صاف تا کمی ابری، گاهی افزایش وزش باد و گرد و خاک با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۹ درجه سانتیگراد و طی جمعه (۱۵ تیرماه) کمی ابری و وزش باد، از پس از ظهر افزایش ابر و وزش باد با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۴۰ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.